מורה יקר/ה                                                                                                                                                13/12/2016

שלום לך ,

 

לפני כשבועיים, נפל דבר בישראל. כתב אישום חמור הוגש נגד מזכ"ל הסתדרות המורים, בשל חשד, לכאורה, לשחיתות אישית וציבורית קשה. בסמוך לפרסומם של החדשות והגשת כתב האישום סיים וסרמן, 17 שנים בתפקיד מזכ"ל ויו"ר אגף הכספים של הסתדרות המורים.

המעשים המיוחסים על-פי החשד התקיימו במשך תקופה ארוכה ובמספר תחומים. המאפיין הבולט ביותר שאפשר את קיומם של המעשים המיוחסים לוסרמן ואחרים, נבעו מהעדר שקיפות וביקורת חיצונית.

הסתדרות המורים, פועלת כאגודה עותמנית[1]. פעילות זו מאפשרת לה, בניגוד לכל עמותה אחרת, לפעול ללא שקיפות. חינוך ישראלי, כתנועה ששמה לה למטרה לשנות את החינוך בישראל, וכמי שמאמינים בכוחם של אנשי החינוך לעשות את השינוי, אנו חושבים ששקיפות ומנהל תקין הם הכרח כדי להעמיק את האמון של הציבור באנשי החינוך.

!מורה יקר/ה, ב- 22/12/16 יתקיימו בחירות לראשות הסתדרות המורים, בכוחכם כחברי הסתדרות המורים לשנות את המצב

בקשו מחברי הועידה הכללית המיצגים אתכם לשאול את המועמד האם יתחייב להפוך את הסתדרות המורים לעמותה רשומה וכפופה לכל החוקים והדרישות של רשם העמותות – כפיפות ושקיפות הארגון לחוקי ולביקורת רשם העמותות ומבקר המדינה הם הדרך להבטיח שהאנטרסים שלכם הם עומדים בראש סדר העדיפויות של הסתדרות המורים והדרך להגביר את האמון של הציבור באנשי החינוך.

 

בברכה,

תנועת חינוך ישראלי

 


[1] אגודה עותומנית – צורת ההתאגדות ללא כוונת רווח שהיתה נהוגה מחקיקת החוק ב1909 ועד חקיקת חוק העמותות ב1980. מ1980 ואילך לא מוקמות יותר אגודות עותומאניות ורובן נמחקו או הפכו לעמותות.אגודות אלה אינן כפופות לחוק העמותות אלא רק לחוק העות'מאני, ומכאן שלא חלות עליהם חובות העוסקות בשקיפות ובדיווח.